Taśma antypoślizgowa

Krystyna Włodarczyk 2020-02-05 0 komentarzy
Taśma antypoślizgowa

Szukają Państwo skutecznego rozwiązania, jak zabezpieczyć schody, aby nie były śliskie? Chętnie stosowanym ostatnio rozwiązaniem jest przyklejanie na schodach specjalnych taśm, które zapobiegają poślizgom. Z czego wykonana jest taśma antypoślizgowa? Z materiału ciernego, który przytrzymuje podeszwę buta. Materiał ten jest odporny na ściernie, więc posłuży długo nawet przy wzmożonym natężeniu ruchu. Taśma jest samoprzylepna, a jej montaż jest bardzo prosty.

Na stronie tasmaklejaca.pl można sprawdzić, gdzie najczęściej stosuje się polecaną taśmę. To, m.in.:

  • szkoły i przedszkola,
  • baseny publiczne,
  • zakłady przemysłowe,
  • magazyny i rampy,
  • rusztowania i drabiny.

Stosuje się je wszędzie tam, gdzie jest zwiększone ryzyko zagrożenia. Bardzo często na taśmy stosuje się paski fluorescencyjne. Mają one za zadanie ostrzegać przed ewentualnym upadkiem w miejscach niedoświetlonych.

Rodzajów taśm jest co najmniej kilka. Różnią się one między sobą zarówno barwą, wymiarami, jak i właściwościami. W ofercie są, m.in. taśmy czarne, przeźroczyste czy szare. Wymiary taśm to: 25 mm x 18 m i 50 mm x 18 m. Jeśli klient ma takie życzenie, to producent wykona taśmę w innym wymiarze i kolorze. Wystarczy zadzwonić bądź wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się na podanej stronie.

Tam, gdzie taśmy narażone są na zabrudzenia, stosuje się taśmy wykonane z materiału gruboziarnistego. Pomimo zabrudzenia nie stracą one swoich właściwości antypoślizgowych. W miejscach publicznych zaś, np. na basenach i w saunach, gdzie stąpa się gołymi stopami, idealnym rozwiązaniem będą taśmy drobnoziarniste. Nie drażnią stóp, a jednocześnie chronią przed poślizgnięciem się i upadkiem.

Skomentuj wpis