Jaka jest różnica pomiędzy składem podatkowym a celnym?

Helena Kowalska 2021-11-07 0 komentarzy
Jaka jest różnica pomiędzy składem podatkowym a celnym?

Firma logistyczna ze strony pro-log.com.pl istnieje w branży od 1997 roku, polecając importerom produktów akcyzowych kompleksowe usługi. Jest to przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem, rozumiejące specyfikę branży, dlatego stara się nadążać za oczekiwaniami klientów i zmieniającymi się przepisami. Cały czas się rozwija i unowocześnia swoje magazyny, stosując nowoczesne narzędzia.

Przedsiębiorstwo to może zaoferować magazynowanie towarów, jak i pełną obsługę celną. Służy doradztwem w zakresie prawa celnego i podatkowego. Prowadzi też skład podatkowy, którego założenie wymagało spełnienia wielu wymogów formalnych i zezwoleń. Korzystają z niego małe i średnie firmy, którym posiadanie własnego składu się nie opłaca lub duże, które nie dostały zezwolenia na jego prowadzenie. Jego klienci mogą liczyć na tanie i szybkie banderolowanie butelek, a także na konfekcjonowanie towarów. Przechowywanie towarów w tym składzie daje też możliwość zawieszenia akcyzy do 25 dni od momentu wyprowadzenia towaru z magazynu do punktów sprzedaży.

Firma ma też własny skład celny oferowany klientom, którzy nie muszą płacić cła za towary sprowadzane spoza Unii, dopóki są one tam składowane. Towar znajdujący się w składzie jest ewidencjonowany komputerowo i pod stalą kontrolą. Jest on też świetnie wyposażony i spełnia formalne wymogi.

Skomentuj wpis