Drut ostrzowy

Sonia Rutkowska 2019-07-24 0 komentarzy
Drut ostrzowy

Drut ostrzowy, który określa się także jako brzytwiasty bądź żyletkowy, jest rozwojową odmianą tradycyjnego drutu kolczastego. Wyróżnia się większą skutecznością odstraszania potencjalnych zagrożeń, ponieważ próba jego sforsowania kończy się poważnymi obrażeniami. Wykonanie ze stali gwarantuje wieloletnią wytrzymałość i wysoką odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Charakterystycznym elementem drutu ostrzowego są ostrza przymocowane w regularnych, niewielkich odstępach na całej jego powierzchni, które decydują o tym, że potencjalnemu intruzowi odechciewa się podejmowania próby pokonania tej przeszkody. Zetknięcie z nimi oznacza głębokie rany i musi się zakończyć bolesnym niepowodzeniem. Krótko mówiąc, drut ostrzowy to zapora nie do przejścia, której sforsowanie jest praktyce bardzo trudne, jeśli nie w ogóle niemożliwe.

Ze względu na swoją specyfikę drut ostrzowy jest wykorzystywany m.in. w miejscach podwyższonego ryzyka, które muszą być bardzo dokładnie strzeżone przed dostępem – lub wręcz przeciwnie, przed ucieczką osób nieuprawnionych. Stosuje się go m.in. w jednostkach wojskowych, portach lotniczych, więzieniach, aresztach, a nawet na granicach niektórych państw (np. na Bałkanach).

Oczywiście zastosowanie drutu ostrzowego nie ogranicza się wyłącznie do instytucji publicznych – można po niego sięgnąć również w celach prywatnych. Niezależnie od tego, po co chce się go kupić, warto to zrobić w firmie intermetfence.pl. Pod adresem https://www.intermetfence.pl/drut-ostrzowy/ znajdują się szczegółowe informacje na temat dostępnego drutu ostrzowego.

Skomentuj wpis