Do czego służą platformy e-learningowe?

Helena Kowalska 2023-11-01 0 komentarzy
Do czego służą platformy e-learningowe?

E-learning rozwiązuje wiele problemów, na przykład ten związany z zebraniem uczestników szkolenia w tym samym miejscu i czasie. Wiele osób zmaga się z natłokiem codziennych obowiązków i ustalenie jednej godziny dla wszystkich kursantów bywa trudne. Platformy e-learningowe zapewniają dostęp do materiałów przez całą dobę i pozwalają każdemu uczyć się w swoim tempie. Ponadto:

  • zmniejszają koszty organizacji szkolenia,
  • dają szansę na organizację zajęć dla dużej grupy osób,
  • są proste i efektywne w użyciu,
  • nadają się do zamieszczania różnego rodzaju materiałów edukacyjnych.

Więcej informacji na temat funkcji platform do nauki online przedstawiono na stronie internetowej pod adresem wecreo.com. Uwzględniają one między innymi publikację prezentacji PowerPoint, podział programu na serię modułów z testami podsumowującymi oraz gry edukacyjne. Grywalizacja to sprawdzona metoda na większe zmobilizowanie grupy. Organizatorzy mają też wgląd w statystyki, dzięki którym mogą ocenić każdego ucznia i jego wiedzę w różnych obszarach.

Z e-learningu chętnie korzystają na przykład przedsiębiorcy planujący szkolenie kadr. Mogą dać pracownikom dostęp do platformy i zachęcać ich do zwiększania swoich kwalifikacji, takich jak sprawność obsługi programów, znajomość przepisów lub kompetencje językowe. Kursy internetowe są też dobrym narzędziem marketingowym. Firma może organizować je dla swoich klientów i przekazywać wiedzę specjalistyczną ze swojej dziedziny. Dzięki temu zbuduje wizerunek eksperta i zwiększy swoje zyski.

Skomentuj wpis