Dlaczego warto kupić książeczki po angielsku dla dziecka?

Leonard Pawłowski 2019-04-23 0 komentarzy
Dlaczego warto kupić książeczki po angielsku dla dziecka?

Dzieci od najmłodszych lat pasjonują się wieloma rzeczami. Dodatkowa aktywność sprawia, że chętniej przyswajają nową wiedzę czy umiejętności. Podobnie jest z nauką języków obcych. Jest wiele metod, które wspomogą dziecko w skutecznej nauce słów i prostych zwrotów. Rodzice mogą wykorzystać potencjał maluszka, który wykazuje zainteresowanie tym tematem, zamieniając naukę w domu w fantastyczną zabawę. W tym celu warto sięgnąć po książeczki dla dzieci po angielsku, z których pomocą można spędzić miło czas, doskonaląc tym samym jego słownictwo odpowiednie do jego wieku. 

Zauważyłeś, że maluchy szybciej i łatwiej przyswajają języki obce? Na czym polega ten fenomen? Rodzice często zachęcają swoje pociechy do nauki nowych słów poprzez zabawę, przyzwyczajając je stopniowo do obco brzmiących wyrazów. Jeśli nawet na początku będzie sprawiało im to pewną trudność, z czasem coraz odważniej zaczną używać nowych zwrotów w codziennej komunikacji. Co ważne, nie należy wymagać od dziecka więcej, niż jest w stanie nauczyć się na dany moment, ponieważ możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Chwal, motywuj i zachęcaj, starając się na bieżąco korygować jego błędy. 

Jeśli chcesz, żeby dziecko efektywnie uczyło się języka angielskiego, zastanów się nad zakupem rozmaitych książeczek czy bajek, które dopasujesz do jego wieku, płci czy zainteresowań. Księgarnia internetowa English Book Club oferuje szeroki wybór tytułów, które pozwolą malcowi odkrywać świat z pomocą kolorowych ilustracji, naklejek czy dodatkowych materiałów na płycie CD, które można odtwarzać razem z dzieckiem.

Z pasji do nauczania powstało miejsce, które zapewnia rodzicom wybór wysokiej jakości zagranicznych czytanek oraz książeczek sensorycznych pozwalających dzieciom uczyć się nowych słówek poprzez dotyk.

Skomentuj wpis